Magyar-Angol Két Tanítási Nyelv

Iskolánkban a 2016/2017-es tanévtől indult általános tanrendű osztály angol orientációval. Ebben az osztályban is az első évfolyamtól kezdik a gyerekek  a nyelvtanulást, fokozatosan emelkedő óraszámban.
Általános tanrendű osztály angol orientációval 1. a.

• 1-2. osztály heti 2 angol óra
  • 3-4. osztály heti 3 angol óra
  • 5-8. osztály heti 4 angol óra

Iskolánkban az 1992/93-as évtől működnek két tanítási nyelvű osztályok, ahol a heti 5 órás alapképzés után (1-4.osztály) 5. osztálytól angol nyelven oktatjuk a környezetet és a történelem alapjait, 7. osztálytól pedig a biológiát és a földrajzot. Már az 1.osztálytól éneket, rajzot angolul tanítunk valamint a testnevelés órákon az angol vezényszavakkal, a környezet órákon pedig a tantárggyal kapcsolatos alapszavakkal is megismerkedhetnek a tanulók.

Büszkék vagyunk arra, hogy iskolánk angol munkaközössége ( Bakacsiné Kollár Ágnes, Dr. Ezumahné Németh Györgyi és Lengyelné Fenyvesi Mária ) dolgozta ki a két tanítási nyelvű oktatás programját, amit azóta folyamatosan fejlesztünk, átdolgozunk.

Az angol lektor heti 1 órában fejleszti a diákok beszédkészségét. A kezdeti időszakban játékos módszerekkel történik az oktatás majd fokozatosan bővítjük szókincsüket és nyelvtani ismereteiket. 8.osztályra tanulóink többsége alkalmas arra ,hogy sikeres középfokú C típusú nyelvvizsgát tegyen és a középiskolában már intenzíven tanulhassa a második idegen nyelvet. Az elmúlt években jó néhány tanulónk szerzett magyar vagy nemzetközi C típusú nyelvvizsgát.

E speciális osztályba járó diákjaink szép sikerekkel vesznek részt a különböző városi és országos angol versenyeken. Nagyon aktívak az iskola által szervezett szépkiejtési, versmondó, mesemondó versenyeken is és szívesen szerepelnek ünnepségeken angol nyelvű előadásokkal. A legizgalmasabb program angolosaink számára, amikor angol nyelvterületen tehetik próbára tudásukat. Évente utaznak tanulócsoportok Angliába, vagy Máltára nyelvgyakorlás és ország ismeret bővítése céljából.

Külföldi iskolákkal is tartunk fenn kapcsolatot:

• Dánia,
  • Anglia,
  • Amerikai Egyesült Államok

2005-től három éves nemzetközi projektet kezdtünk négy másik európai uniós ország iskolájával közösen:

• Észtország,
  • Görögország,
  • Svédország,
  • Szlovénia

2010-től új Comenius programot indítunk újabb négy ország részvételével:

• Anglia,
  • Csehország,
  • Lengyelország,
  • Spanyolország

Ezzel egyidejűleg az Etwinning program keretében egy ír iskolával alakítottunk ki kapcsolatot, hogy lehetővé tegyük az angol nyelvű internetes levelezést. Nyelvtanításunk további fejlesztésére, úgy hisszük pozitív hatást gyakorol egy ilyen közös munkában való részvétel.

Évek óta fogadjuk a külföldről érkező és ideiglenesen itt tartózkodó szülők gyermekeit.

Az angol két tanítási nyelvű programmal a Madách Imre Általános Iskola eddig is úttörő szerepet játszott a régióban, ezután is törekszünk új utakat keresni. Szeretnénk, ha iskolánk tanulói nemcsak a kiváló, használható nyelvtudást szereznék meg a 8 év alatt, hanem olyan világnézeti nevelést is kapnának, amely segítségével képesek lesznek az európai gondolkodásra.