A költészet napja

• Posted on: 16 April 2018
  • By: Iskola

Költészet napja április 11.

A költészet napjáról iskolánk ebben az évben is méltón megemlékezett. Előzetes feladatként felső tagozatos diákjaink kedvenc versüket vagy annak részletét kiválasztották, gyönyörűen illusztrálták: plakátot készítettek, amelyet osztálytársaiknak bemutattak, felolvasták a költeményeket. Az elkészült munkákat a folyosón kifüggesztettük, hogy alsóbb évfolyamos tanulóink is gyönyörködhessenek bennük.  Nagy örömmel láttuk, hogy a szünetekben sokan olvasgatják a szövegeket.
Ezen a napon iskolánk vendége volt Bosnyák Viktória kortárs írónő. A vele folytatott beszélgetésen a 3. és a 4. évfolyam diákjai vettek részt. Sok érdekes dolgot tudhattunk meg arról, hogy mi inspirálta történetei megírására; hogyan fog folytatódni egyik legizgalmasabb regénye, a Tündérboszorkány; hogy a törpe vagy az óriás a magasabb?
Ezután a tanulók kérdéseket tehettek fel a megjelent könyvekkel kapcsolatban, és egy izgalmas játékra is maradt idő. Örömmel számoltunk be az írónőnek, hogy a Művészeti bemutatón a Sirály a király? című regényét adta elő a 4.b osztály.
Az írónővel legközelebb a Somogyi Könyvtárban találkozhatunk, ahol kérdéseinkkel újra ostromolni fogjuk.
Iskolánk tanulói a költészet napja köré szervezett versenyeken is kiemelkedően szerepeltek.

20180416_142803.jpg