Magyar-angol két tanítási nyelvű képzés 25 éves fennállásának évfordulója

2017.12.04.

Iskolánk 2017. november 20-24-e között tartalmas és változatos rendezvénysorozattal ünnepelte meg a magyar-angol két tanítási nyelvű képzés 25 éves fennállásának évfordulóját. Az izgalmas programokba az angolos munkaközösség igyekezett bevonni a legkisebbektől a legnagyobbakig minden diákot és pedagógust.
Ennek jegyében hétfőn a vállalkozó gyerekek ötletes jelmezekben taneremről tanteremre járva látogatták végig az osztályokat, megidézve egy-egy skót, ír, angol vagy amerikai szimbólumot, jelképet vagy hírességet. A megmozdulás „rendhagyó Civilisation órának” is beillett.
A második napon egy angol nyelvi és kulturális megmérettetésre invitáltuk az ország többi két tanítási nyelvű általános iskoláját. A versenyre tíz csapat két korosztályos kategóriában nevezett. Az ügyességi, szellemi és kreatív feladatokat iskolánk mindkét csapata jól oldotta meg, így a Városligeti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola után mindkét kategóriában az előkelő második helyezést szerezték meg a „madáchosok”.
A szerdai nap a helyi vetélkedő jegyében telt, a felsős osztályoknak egy angol nyelvű 13+1 totó kérdéssort kellett megoldani és a tanáriba visszajutattni. A kérdések mindegyike iskolánk történetéhez és életéhez köthető volt és szükség volt hozzá a gyerekek megfigyelőképességére, együttműködésére és ügyességére is. A szünetekben mindenütt csapatokba szerveződött, izgatottan kutakodó diákokkal lehetett találkozni.
A programsorozat legnagyobb megmozdulása a csütörtöki gálaműsor volt, amelyre a két tanítási nyelvű osztályok hetekig próbálták az angol nyelvű, zenés, táncos vagy prózai produkcióikat. Minden műsorszám tükrözte az osztály szellemiségét és egyéniségét, de ugyanakkor mozaikdarabkaként illeszkedett bele az elmúlt 25 évet átölelő keretebe. A műsornak a Szent-Györgyi Albert Agóra nagy előadóterme biztosított méltó helyszínt.
A hét záróeseménye a már hagyományosnak mondható „angolos” teadélután volt, amelyet az intézmény étkezőjében rendeztünk meg. Az idei tematika a teázás mellett a társasjátékozás volt, így a gyerekek kellemes hangulatban beszélhették meg ennek a tartalmas hétnek az eseményeit.

Boldog iskolás leszek!

2017.09.28.

A Szegedi Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola csapata szeretettel várja a 2018/2019. tanév első osztályosait egy játékos, ismerkedő délutánra.

Ismertető

Regisztrációs lap

Magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről szóló tájékoztatás!

2017.09.27.

Kedves Szülők!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős helyettes államtitkársága megbízásából az alább olvasható a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről szóló tájékoztatást.

A tájékozató elérhető itt:

A tájékoztató letölthető innen:

Tanévkezdési információk

2017.08.23.

- 1. osztályos tanulók diákigazolványa 2017. augusztus 28-29-én 9-12 óra között átvehető a Titkárságon.

- Tanévnyitó:

2017. szeptember 1. 8 óra

Gyülekező 7:45-kor az iskola udvarán. Megjelenés ünneplőben.

1-8. évfolyamnak 4 tanítási óra (8:00-11:35) lesz megtartva.

- 2017. szeptember 1. 17 óra Szülői értekezlet 1. évfolyam

- Tankönyvosztás:

1. évfolyam 2017. szeptember 1-én a Szülői értekezleten.

2-8. évfolyam 2017. szeptember 1-én osztályfőnök osztja ki.

Nyári hirdetmények!

2017.07.03.

Ebédbefizetés várható időpontjai a 2017/2018-as tanévre!

2017.06.01.

Kedves Szülők!
Az ebédbefizetés előre láthatólag a csatolmányban látható módon alakul a 2017/2018-as tanévben.

Leendő első osztályosok diákigazolványa!

2017.05.17.

Kedves Szülők!

Kérjük, a leendő 1. osztályos gyermekük diákigazolvány igényléséhez a Szegedi Járási Hivatalban kapott adatlapot (Nemzeti Egységes Kártyarendszer) 2017. május 19-ig szíveskedjenek a Titkárságra eljuttatni.

A diákigazolvány igénylőlap aláírása 2017. május 23-án az első Szülői értekezleten történik.

Nyári önkormányzati napközis tábor!

2017.03.22.

Tisztelt Szülők!

A Szent-Györgyi Albert Agóra közreműködésével idén is megszervezésre kerül a nyári önkormányzati napközis tábor.

A hagyományos szünidei program idei helyszíne: Rókusvárosi II. Számú Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola.

A jelentkezési lapot 2017. április 10-ig lehet leadni az Igazgatóhelyettesi irodában vagy a Titkárságon.

Általános iskolai beiratkozás!

2017.03.17.

Az általános iskolai beiratkozásról az alább látható dokumentumban olvashatnak bővebb információkat: