Emeltszintű testnevelés, Sportiskola

A testnevelés tagozat 1973-tól működik iskolánkban. Először az országos bajnokságokon (atlétika, fiú és lány szertornában) értek el tanulóink szép eredményeket. Később, a versenyrendszer változása miatt, a diákolimpiákon bizonyították tanítványaink tehetségüket, felkészültségüket. Leány kosárlabda, fiú kézilabda és labdarúgás sportágat hozták el és hozzák ma is az országos elismerést.

Iskolánk gondot fordít a külső szakosztályokban sportoló egyéni sportágakat űző tanulóira. A csapatsportban kiemelkedő képességű tanulóink a későbbiek során NB I-es és válogatott szintű versenyzőkké váltak.

Kosárlabda: Mirik Mónika, Csapó Zsuzsa, Révész Katalin, Pungor Krisztina, Lengyel Dalma.
Kézilabda: Nagy László, Nagy Levente, Valaczkay Attila, Lele Ákos, Simon Bence, Gyuris Patrik
Labdarúgás: Tölcséres András, Hegyesi László, Szabics Imre, Bali Péter, Nacsa Péter
Vízilabda: Csapó István, Megyeri Attila, Csörgő Péter, Husztik Balázs

Egyéni sportágak iskolánkban végző tehetségei:

• Cselgáncs: Neu Gábor
  • Ökölvívás: Oltványi Dávid
  • Kajak-kenu: Boldizsár Gáspár
  • Tájfutás: Csányi Adrien
  • Triatlon: Laluska Zsuzsa
  • Tenisz: Susányi Zsófia
  • Sakk: Papp Petra
  • Squash: Csókási Eszter, Csókási Gabriella

2006-ban iskolánk elnyerte a NUPI (Nemzeti Utánpótlás-nevelési Sportigazgatóság) sportiskolai osztályok indítására kiírt pályázatát. Az első sportiskolai osztályok a 2008/2009 tanévben indultak 1. és 5. osztályokban.

A sportiskolai osztályok gyakorlata iskolánkban

• Leendő elsőseinkkel játékos sportdélutánon ismerkedünk.
  • 1-4. osztályban heti 5 testnevelés órán foglakozunk tanítványainkkal.
    A délutáni testnevelés órák száma 2, melyek játékos sportági előkészítő órák.
  • 1-2. osztályban a gyerekek úszásoktatáson vesznek részt.
  • 5-8. osztályig a heti órák száma 4, a délutáni órák (sportági edzések) száma 4.
    Ötödik osztálytól a testnevelés órákat nemenkénti csoportbontásban tartjuk.

Munkánk eredményességét jelzi, hogy sok szülő választja iskolánk sportosztályait, köztük már olyanok is vannak, akik itt végezték tanulmányaikat.

Munkaközösségünk tagjai: Tamásné Biter Ildikó, Gyuris Lajos, Várkonyi Béla, Pungorné Kis Rozália

uszas1_0.jpguszas2_0.jpguszas3_0.jpguszas4_0.jpg