Országos Civilizáció Verseny 2019 November

2019.11.27.

Iskolánk, a Szegedi Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola hagyományteremtő szándékkal indította útjára azt az Országos Civilizáció Versenyt, amelyet immár harmadik alkalommal sikerült megrendeznünk 2019. november 22-én. (Képek a galériában megtekinthetőek)

Az angol nyelvi vetélkedő célja nem csak a Célnyelvi Civilizációs ismeretek bővítése, hanem találkozási, ismerkedési lehetőség más kéttanítási nyelvű iskolák diákjaival, tanáraival. A versenyt megelőző regisztráció már mutatta, hogy az idén sem kell csalódnunk, az ország számos városából jelentkeztek kollégák a versenyre, s vállalták tanulóik felkészítését a különböző feladatokra.

Kecskemétről, Szarvasról, Orosházáról, Budakesziről, Budapest több kéttanítási nyelvű iskolájából és a Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskolából érkeztek vendégeink meghívásunkra a Szent-Györgyi Albert Agórába, amely második alkalommal nyújtott méltó helyszínt országos versenyünk lebonyolításához.
Az idei megmérettetés témája az Amerika Egyesült Államok lett. A versenyt két korcsoportban terveztük, a kisebbek – 5-6. osztályosok – feladata egy város, a 7-8. osztályosok feladata pedig egy-egy állam bemutatása volt. Előzetes feladatként posztert illetve maketteket készítettek a versenyzők  egy kiállítás berendezéséhez, valamint megadott forrásokból készültek a verseny napján és helyszínén írandó feladatsor megoldásához. A csapatok és felkészítőik számára legizgalmasabb rész viszont minden bizonnyal a szóbeli, bemutatkozó produkció összeállítása volt. Izgalmas és kreatív előadásokat nézhetett végig a közönség. Volt, aki színes tájakra, nevezetes helyekre kalauzolt el bennünket, mások egy idegenvezető bőrébe bújva sok-sok érdekes információt meséltek el híres épületekről, megint mások az Oscar-díj díjátadó gálájának hangulatát idézték a nézők elé.

A négy főből álló zsűri minden tagja egyetértett abban, hogy a résztvevő gyerekeknek nemcsak lexikális tudásuk, hanem nyelvtudásuk is példa értékű. A zsűri elnöke, Dr Bakti Mária - aki a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Modern Nyelvek és Kultúrák Tanszékének Vezetője – értékelésében elmondta, hogy tudja, mennyi alázat és többlet munka van a pedagógusok és a tanulók részéről is egy ilyen versenyre való felkészülés mögött. Egyben gratulált iskolánknak a verseny megszervezéséhez, a felkészítő tanároknak a rengeteg munkához, a csapatoknak pedig a sikeres szereplésekhez.

A versenyeredmények:

I. kategória   II. kategória
1. hely Szegedi Madách Imre Magyar-Angol Két Tan. Ny. Ált. Iskola 6.b osztály csapata 1. hely Szegedi Madách Imre Magyar-Angol Két Tan. Ny. Ált. Iskola 8.c osztály csapata
2.hely Városligeti Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola csapata- Budapest 2. hely Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola 7.oszt
3. hely Szabó Magda Magyar-Angol Két Ny. Ált. Iskola csapata-Budapest 3. hely Városligeti Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola csapata- Budapest

Első osztályosok diákigazolványa

2019.08.22.

Első osztályosok diákigazolványa átvehető augusztus 28-án és 29-én 9 és 13 óra között az iskola titkárságán.

TANÉVKEZDÉSI INFORMÁCIÓK (2019/2020)

2019.08.08.

Ebédbefizetési időpontok a 2019/2020-as tanév első hónapjára (2. em. gazdasági iroda)

2019. augusztus 14. (szerda)        7:00-13:40
   2019. augusztus 15. (csütörtök) 10:00-17:00
   (Online rendelési és térítési díjbeszedő portál: etelkaportal.ngsz.hu)

Osztályozó vizsgák és meghallgatások:

2019. augusztus 27. és 28. 9 óra

Tanévnyitó:

2019. szeptember 2. (hétfő) 8 óra (udvar)

Első tanítási nap:

2019. szeptember 2. (hétfő)
   Gyülekező: 7:45-kor az iskola udvarán.

1-8. évfolyamnak 4 tanítási óra (8:00-tól 11:35-ig)

Tankönyvek kiosztása: az első tanítási napon

NYÁRI IRODAI ÜGYELETI IDŐPONTOK ISKOLÁNKBAN

2019.06.23.

NYÁRI IRODAI ÜGYELETI IDŐPONTOK ISKOLÁNKBAN:

Június 26.
Július 10.
Július 24.
Augusztus 7.
Augusztus 21.

Délelőttönként 9:00 - 13:00

Adó 1 %

2019.05.06.

Tisztelt Szülők!
Köszönjük, ha adójuk 1%-ával iskolánk alapítványát támogatják:

Erdélyhegyi Alapítvány
Adószám: 19083687-1-06

Szülői értekezlet

2019.05.02.

2019. május 7. kedd szülői értekezlet:

Alsó tagozat (1-4. osztály): 17 óra

Felső tagozat (5-8. osztály): 18 óra

A terembeosztás a csatolt fájlban megtalálható.

Papírgyűjtés

2019.04.03.

Április 8-án és 9-én (hétfő, kedd) papírgyűjtés lesz. Reggel 7 óra és 8 óra között lehet lerakni a hozott papírt az iskola előtti konténerbe (idegen anyagoktól mentesen és kötegelés nélkül).

Önkormányzati Agóra tábor

2019.04.03.

A tájékoztató és a jelentkezési a lap a kapcsolódó dokumentumokban elérhető.